Sort by

Kelsea has logged 125 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aftershock: Everest and the Nepal Earthquake

Aftershock: Everest and the Nepal Earthquake

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Excess Baggage

Excess Baggage

1997
×
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Stutz

Stutz

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone in the Night

Gone in the Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
Edit this entry  
28
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
Read the review Edit this entry  
21
The Automat

The Automat

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rental

The Rental

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
Read the review Edit this entry  
30
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Watcher

Watcher

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Significant Other

Significant Other

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Birth

Birth

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry