Sort by

preisman has logged 569 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Icarus

Icarus

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dharma Guns

Dharma Guns

2010
×
Edit this entry  
26
The Mad Masters

The Mad Masters

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon A Holiday

Once Upon A Holiday

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Cookie Cutter Christmas

A Cookie Cutter Christmas

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Exit Strategy

Exit Strategy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Case of the Morituri Divisions

The Case of the Morituri Divisions

1985
×
★★
Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Damn That Pussycat!

Damn That Pussycat!

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Edward

Edward

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flamingo Pride

Flamingo Pride

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Our Wonderful Nature

Our Wonderful Nature

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Centrifuge Brain Project

The Centrifuge Brain Project

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Arena

The Arena

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Doll House

The Big Doll House

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pit Stop

Pit Stop

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Virtual Combat

Virtual Combat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Bird Cage

The Big Bird Cage

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
10

10

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Premature Burial

The Premature Burial

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
9 Fingers

9 Fingers

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Buffalo Running

Buffalo Running

1883
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Putty Hill

Putty Hill

2010
×
★★
Read the review Edit this entry