Sort by

preisman has logged 33 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lookouts

Lookouts

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Fittest on Earth: A Decade of Fitness

Fittest on Earth: A Decade of Fitness

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Rock

The Devil's Rock

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saturn 3

Saturn 3

1980
×
Read the review Edit this entry  
08
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Romper Stomper

Romper Stomper

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
Read the review Edit this entry