prequito has logged 22 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Don't Look Back

Don't Look Back

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Edit this entry