Paul has logged 72 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Uptight

Uptight

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Master Builder

A Master Builder

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toys

Toys

1992
×
★★½
Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shun Li and the Poet

Shun Li and the Poet

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
Edit this entry  
24
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
Edit this entry  
24
Colette

Colette

2020
×
Edit this entry  
24
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
Edit this entry  
24
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
Edit this entry  
23
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
Edit this entry  
23
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
Edit this entry  
23
Yes-People

Yes-People

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Opera

Opera

2020
×
Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
23
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
Edit this entry  
23
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Chicago

Chicago

2002
×
★★
Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Naruto Shippuden the Movie: The Will of Fire

Naruto Shippuden the Movie: The Will of Fire

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry