Preston has logged 120 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry