George has logged 67 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Malice@Doll

Malice@Doll

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Linchpin

A Linchpin

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Mochibei

Mochibei

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Battleship

Battleship

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
What Lies Upstream

What Lies Upstream

2017
×
Edit this entry  
19
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppets

The Muppets

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Lover

Lover

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Billy Star

Billy Star

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Keep Sailing

Keep Sailing

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
15
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Emergence

Emergence

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Absinthe Cadillac

Absinthe Cadillac

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Hold Me While I'm Naked

Hold Me While I'm Naked

1966
×
Edit this entry  
05
Truth or Dare

Truth or Dare

1994
×
★★½
Edit this entry  
30
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Visit from the Incubus

A Visit from the Incubus

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Corner in Wheat

A Corner in Wheat

1909
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Timber

Timber

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Casino Moon

Casino Moon

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
From Nine to Nine

From Nine to Nine

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Can man skate his way into heaven?

Can man skate his way into heaven?

×
★★★½
Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Angelfish

Angelfish

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Subliminal Mind Circus

Subliminal Mind Circus

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Betimi i popullit shqiptar para Stalinit te madh

Betimi i popullit shqiptar para Stalinit te madh

1953
×
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Haunted Hotel

The Haunted Hotel

1907
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1920
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bad Johnson

Bad Johnson

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hitmen for Hire

Hitmen for Hire

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
06
White Fawn's Devotion: A Play Acted by a Tribe of Red Indians in America

White Fawn's Devotion: A Play Acted by a Tribe of Red Indians in America

1910
×
★★★
Read the review Edit this entry