Sort by
  • Zen – Grogu and Dust Bunnies

  • Discards

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Black Adam

  • Breathe on Me

  • Smile

  • Do Revenge

  • Wendell & Wild

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • Barbarian

  • Momo and the Seven Papagenos

  • Shangri-la

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • Minions: The Rise of Gru

  • Vesper

    ★★★★

  • The Sea Beast

  • Lightyear

  • Close

  • The Bob's Burgers Movie

  • Broker

    ★★

  • Joyland

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

  • Aftersun

    ★★★★

  • Corsage

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • The Northman

    ★★

  • Lights, Like Angels, Flying

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • Diary of a Wimpy Kid: Freshman Year

  • Bodies Bodies Bodies

    ½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Girl from the Other Side

  • Turning Red

  • No Exit

  • The Batman

  • Lullaby

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Infinite Blue

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★★

  • Fire of Love

  • Fresh

  • Scream

  • Light Years

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

  • The Uncertain Snow

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ½

  • Jard-sur-Mer: eit fyrtårn får siste ord i skumringa

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

  • Army of Thieves

  • Eternals

  • Encanto

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth