• Squid Game

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • In the Heights

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Mr. Jones

    ★★★

  • Monos

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nightingale

  • The Favourite

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Image Book

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Donbass

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?