prfaria has logged 95 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Os Espetaculares

Os Espetaculares

2020
×
½
Edit this entry  
07
Rogue City

Rogue City

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Cadaver

Cadaver

2020
×
Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captains Courageous

Captains Courageous

1996
×
★★½
Edit this entry  
02
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Festival

The Festival

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★½
Edit this entry  
25
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
½
Edit this entry  
19
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cinema, Aspirins and Vultures

Cinema, Aspirins and Vultures

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Casa Grande

Casa Grande

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
Edit this entry  
15
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
03
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Invisible Guardian

The Invisible Guardian

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Stone

Stone

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Joe

Joe

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
In Her Skin

In Her Skin

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Edit this entry  
17
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★
Edit this entry  
17
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Bar

The Bar

2017
×
★½
Edit this entry  
10
Adú

Adú

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Crime of Padre Amaro

The Crime of Padre Amaro

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Look Away

Look Away

2018
×
★½
Edit this entry  
05
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Edit this entry  
04
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★½
Edit this entry