Sort by
  • Barbie

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Disenchanted

    ★★

  • Smile

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Bosch & Rockit

    ★½

  • Watcher

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Music

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★½

  • Unbelievable

    ★★★★★