Sort by
  • Napoleon

    ★★½

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • The Sweet East

    ★★★

  • Bottoms

    ★★½

  • Umberto Eco: A Library of the World

    ★★

  • Afire

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • The Origin of Evil

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★½

  • Operation Mincemeat

    ★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Întregalde

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • 7 Days in Hell

    ★★★★½

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★

  • You're Sleeping, Nicole

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Moneyball

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★

  • The Deep Blue Sea

    ★★★★

  • Margin Call

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Rubber

    ½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★

  • In Bruges

    ★★★★

  • Michael Clayton

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★½

  • Syriana

  • Kingdom of Heaven

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★

  • Elf

    ★★

  • Gosford Park

    ★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Millennium Mambo

    ★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★½

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★

  • Bringing Out the Dead

    ★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★½

  • The Virgin Suicides

    ★★★½

  • Gattaca

    ★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★½

  • Stealing Beauty

    ★★

  • Richard III

    ★★★½

  • Jade

    ★½

  • Crimson Tide

    ★★★★

  • Party Girl

    ★★★

  • Pulp Fiction

  • Four Weddings and a Funeral

    ★★★★

  • Golden Balls

    ★★

  • The Fugitive

    ★★★★★