• Kate

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Two Distant Strangers

  • Story of Kale: When Someone's in Love

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Sabar Ini Ujian

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Goedam

    ★★★

  • The Maid

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Imperfect

    ★★★½

  • Love for Sale 2

    ★★½

  • Impetigore

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Pretty Boys

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Gundala

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Two Blue Stripes

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ½

  • My Stupid Boss 2

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Roy Kiyoshi: The Untold Story

    ½

  • Yowis Ben 2

    ★★★

  • Triple Threat

    ★★

  • Too Handsome To Handle

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Aruna & Her Palate

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • May the Devil Take You

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • Partikelir

    ★½

  • Love for Sale

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★½