• Avatar 5

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Locked Down

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Songbird

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★