Sort by

Prime_pics has logged 218 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★½
Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar 5

Avatar 5

2028
×
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry