Sort by
  • Jurassic World

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • I Origins

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • The Raid 2

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Avengers

  • The Raid

    ★★★★★

  • I Saw the Devil

  • The Man from Nowhere

    ★★★★½

  • Avatar

  • District 9

  • Mother

  • Thirst

  • The Good, The Bad, The Weird

    ★★★★½

  • The Chaser

  • Transformers

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

  • King Kong

  • Lady Vengeance

  • A Bittersweet Life

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • Oldboy

    ★★★★★

  • A Tale of Two Sisters

  • Memories of Murder

  • Sympathy for Mr. Vengeance

  • My Sassy Girl

  • The Matrix

  • Toy Story

  • The Lion King

  • Jurassic Park

  • The Sandlot

  • Homeward Bound: The Incredible Journey

  • Aladdin

  • Radio Flyer

  • Terminator 2: Judgment Day

  • My Girl

  • Home Alone

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • The Land Before Time

  • Superman