Sort by

Clay has logged 120 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Just Friends

Just Friends

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Village

The Village

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Flintstones in Viva Rock Vegas

The Flintstones in Viva Rock Vegas

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dostana

Dostana

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry