• Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

  • Let It Snow

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

  • Monos

    ★★★★½

  • American Factory

  • Fyre

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★½

  • Dumplin'

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Merata: How Mum Decolonised the Screen

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • I, Tonya

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Bombshell: The Hedy Lamarr Story

    ★★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Kim Dotcom: Caught in the Web

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

  • The Young Pope

    ★★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★½

  • Jackie

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Wild Tales

    ★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • The Pervert's Guide to Ideology

  • Spring Breakers

    ★★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★★½

  • Boy

    ★★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Love Exposure

    ★★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Inland Empire

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • John Tucker Must Die

  • The Lives of Others

    ★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • 13 Going on 30

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★