Sort by

Luna has logged 45 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Critters: A New Binge

Critters: A New Binge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Collingswood Story

The Collingswood Story

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Roseanne and Tom: A Hollywood Marriage

Roseanne and Tom: A Hollywood Marriage

1994
×
Read the review Edit this entry  
20
Critters 4

Critters 4

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Critters

Critters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vampires: Los Muertos

Vampires: Los Muertos

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Lovecraft: Fear of the Unknown

Lovecraft: Fear of the Unknown

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Transformations

Transformations

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Candles

Black Candles

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry