• Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • La escuela del bosque

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

  • The Life Ahead

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Someone Has to Die

  • History of the Occult

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Spring Blossom

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Sophie Jones

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Red Screening

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • The Crimes That Bind

  • Nasha Natasha

  • The Kissing Booth 2

  • Intuition

    ★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Scoob!

  • Hollywood

  • The Half of It

  • Normal People

  • The Willoughbys

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Chronicles of Rebecca

    ★★★

  • Mulan

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Leaf

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Algo con una mujer

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Addams Family

  • Fund

  • Moving On

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Memories of a Teenager

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Good Intentions

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Ema

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Sanditon