Tyler has logged 663 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
Read prior review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Read prior review Edit this entry  
23
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read prior review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read prior review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
Edit this entry  
21
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read prior review Edit this entry  
18
The Ref

The Ref

1994
×
Edit this entry  
18
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Edit this entry  
16
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
Edit this entry  
16
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read prior review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
'Twas the Night

'Twas the Night

2001
×
Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry