• Extraction

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Kabir Singh

    ½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Hellboy

    ½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Captive State

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Captain Marvel

    ★½

  • Alita: Battle Angel

  • Photograph

    ★★★

  • Monos

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Polar

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Debi

    ★★½

  • Andhadhun

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Lust Stories

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★