Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Edit this entry  
28
Extraction

Extraction

2020
×
Edit this entry  
28
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★½
Edit this entry  
28
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Moon

Moon

2009
×
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★
Edit this entry  
19
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Being There

Being There

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Beyond the Clouds

Beyond the Clouds

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Small Deaths

Small Deaths

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Exiled

Exiled

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Blade

The Blade

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
New World

New World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Small Change

Small Change

1976
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Edit this entry  
07
Laura

Laura

1944
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★
Edit this entry  
30
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★
Edit this entry  
25
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
The Story of Qiu Ju

The Story of Qiu Ju

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★½
Edit this entry  
17
Albert Pinto Ko Gussa Kyoon Aata Hai

Albert Pinto Ko Gussa Kyoon Aata Hai

1980
×
★★★
Edit this entry