Sort by

Daniel has logged 34 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Zero Motivation

Zero Motivation

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
Edit this entry  
27
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Face to Face

Face to Face

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Robert the Bruce

Robert the Bruce

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Selma

Selma

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Westfront 1918

Westfront 1918

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Magician

The Magician

1958
×
Edit this entry  
08
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
6 Years

6 Years

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pandora's Box

Pandora's Box

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry