Sort by
  • Babylon

  • Maarrich

    ½

  • Avatar: The Way of Water

  • Phone Bhoot

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Black Adam

  • Kantara

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • Brahmāstra Part One: Shiva

  • The Banshees of Inisherin

  • Nope

  • Bullet Train

  • Thor: Love and Thunder

  • Elvis

  • Aftersun

  • Top Gun: Maverick

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★

  • Gangubai Kathiawadi

  • Uncharted

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Licorice Pizza

  • Making Faces

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

  • Dune

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

  • The Suicide Squad

  • Time

  • A Hero

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Nobody

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Mass

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • What We Leave Behind

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Rock

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: Seamen

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★

  • Undone

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★½