Sort by

Tristan Moore has logged 245 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Will Reading

Will Reading

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Robots

Robots

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Happening

The Happening

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cabin 28

Cabin 28

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Allan The Dog

Allan The Dog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry