• To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ½

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Child's Play

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • Adrift

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • When We First Met

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

  • The Open House

    ½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • The Star

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Ferdinand

    ★★★★½

  • Krystal

    ½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • 'Til Death Do Us Part

    ★½

  • Cult of Chucky

    ★★

  • Breathe

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • American Assassin

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Annabelle: Creation

  • Rough Night

    ★★★

  • The Book of Henry

    ★★★½

  • The Florida Project

    ½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★★★

  • Power Rangers

  • The Boss Baby