Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

2019
×
½
Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
½
Edit this entry  
10
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
Edit this entry  
05
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read prior review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Krystal

Krystal

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
'Til Death Do Us Part

'Til Death Do Us Part

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Dark Rising

Dark Rising

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Star

The Star

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Let There Be Zombies

Let There Be Zombies

2014
×
½
Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Barney: Imagination Island

Barney: Imagination Island

1994
×
★½
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry