• Halloween: The Curse of Michael Myers

    Halloween: The Curse of Michael Myers

    Paul Rudd was born in the Hot Topic of Haddonfield.

  • The Art of Racing in the Rain

    The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

    I never thought Kevin Costner as a dog and Jack Pearson as his dad would make me cry but here I am. I'm gonna go cry again.

  • A Quiet Place

    A Quiet Place

    ★★★★

    Zachary Krasinski is a handsome man with a big nose.

  • Christopher Robin

    Christopher Robin

    ★★★★★

    I LOVE TIGGER.

  • Krystal

    Krystal

    ½

    The Flash is a stoner.

  • Bird Box

    Bird Box

    ★★★★

    I would take my blindfold off for baby Olympia, motherfuckers.

  • Dark Rising

    Dark Rising

    ½

    It's like I snorted a mountain of Cocaine and this was one big Hallucination.

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★

    In the beginning I thought Megan Fox was Taylor Swift.
    I forget Stephen Amell is actually funny.
    Tyler Perry should stick to Madea.

    Other than that, I don't know what's happening.

    OH, I love the rat.

  • Unsane

    Unsane

    ½

    MY FAVORITE PART OF THE MOVIE WAS WHEN THE GUY REALISTICALLY BROKE A BITCH'S NECK. WISH HE WOULD'VE BROKE MINE FIVE MINUTES IN.

  • Fences

    Fences

    ★★

    DENZEL SCREAMED TOO FUCKING MUCH ABOUT NOTHING.

    The Oscars lied to me.

  • Nine Dead

    Nine Dead

    ½

    I hated them all. My favorite character was the fucking killer. Halloween is over.

  • The BFG

    The BFG

    ★★★★★

    I love him. He is my friend. He makes Corgis fart and for that, everyone should keep him in their life.