• Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Unpregnant

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • 8:46

  • Normal People

  • Extraction

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • ZeroZeroZero

  • Palm Springs

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cheer

    ★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

  • First Cow

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • America Street

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • You Don't Nomi

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • The Dirt

  • Booksmart

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Yes, God, Yes

  • Triple Frontier

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Late Night

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★

  • Apostle

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

  • Wild Rose

  • Widows

  • Beautiful Boy

  • Outlaw King

  • Destroyer

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout