Patrick has logged 38 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Results

Results

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dirt

The Dirt

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shame

Shame

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Late Night

Late Night

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry