• Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Kevin Hart: Irresponsible

  • Shazam!

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • Swiped

    ½

  • Maniac

    ★★★★½

  • High Life

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★½

  • Unsane

    ½

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi