Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Push

Push

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brothers

Brothers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fury

Fury

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
My Suicide

My Suicide

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Balls of Fury

Balls of Fury

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry