psuqi has logged 22 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
9

9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hancock

Hancock

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry