• Godzilla vs. Kong

    Godzilla vs. Kong

    ★★★★

    Better than the 2nd one not better than the first one. Great cgi still too much human but it's more bearable in this the humans are still really really stupid lol

  • Push

    Push

    ★★★★

    Guilty pleasure movie.
    Don't know what it is about this movie but I've liked it for years now and always come back to it.

  • Zack Snyder's Justice League

    Zack Snyder's Justice League

    ★★

    To all the people saying this movie is 4 or 5 stars seek therapy.
    This movie has some of the worst cgi I have ever seen in a movie.
    There is BARELY any character development even with 4 hours of screen time.
    Batman Wonder Woman and Aquaman do jack shit the entire time.
    The jokes are not funny
    The only time I laughed at this movie was when I was making fun of it.

  • Dredd

    Dredd

    ★★★★

    I AM THE LAW

  • Sound of Metal

    Sound of Metal

    ★★★★

    It should be a crime to charge people that much for something that sounds like a fucking atari 2600

  • WandaVision

    WandaVision

    ★★★★

    Wandavision Wand Wandavision Wandavision Wand Wandavision

  • I Care a Lot

    I Care a Lot

    ★★★½

    Excellent performances by Rosamund Pike and Peter Dinklage. My only major gripe with the movie is how stupid her character is but the movie allows her to get away with being stupid? Like she makes like 5 stupid choices in the whole movie and just gets away with it. Other than that it was a pretty solid movie.

  • Brothers

    Brothers

    ★★★★

    Great performance by Tobey Maguire

  • Gone Girl

    Gone Girl

    ★★★★★

    The CRAZIEST movie I have ever seen. Absolutely bonkers all the way through.

  • Soul

    Soul

    ★★★★½

    Pixar rarely misses

  • X2

    X2

    ★★★★

    Way better action and cinematography. Childhood favorite love you wolvie.

  • X-Men

    X-Men

    ★★★½

    Goofy ass effects in this but they did a job introducing every main xmen.