Sort by
  • Do Revenge

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • Don't Look Up

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★½

  • Night Teeth

  • Encanto

    ★★★

  • Britney vs. Spears

  • On the Job: The Missing 8

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Cruella

    ★★★

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Allen v. Farrow

  • Strip Down, Rise Up

  • Death to 2020

    ★★

  • The Call

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • The Old Ways

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

  • Athlete A

  • #Alive

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Miss Americana

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Kalel, 15

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Aswang

  • Klaus

    ★★★★

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★