Sort by

chari has logged 16 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Salvage

Salvage

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birdshot

Birdshot

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vince & Kath & James

Vince & Kath & James

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bawod

Bawod

2017
×
Edit this entry  
05
Still

Still

2016
×
Edit this entry  
05
Juana and the Sacred Shores

Juana and the Sacred Shores

2017
×
Edit this entry  
05
Maria

Maria

2017
×
Edit this entry  
05
Nakauwi Na

Nakauwi Na

2017
×
Edit this entry  
05
Nakaw

Nakaw

2017
×
Edit this entry  
05
Poolside Man

Poolside Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Sa Gabing Nanahimik Ang Mga Kuliglig

Sa Gabing Nanahimik Ang Mga Kuliglig

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Edit this entry