Sort by

Karl has logged 70 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ouija

Ouija

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boo, Bitch

Boo, Bitch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
LOL

LOL

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
20
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Edit this entry