• Ludo

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★½

  • Lootcase

    ★★★½

  • Raat Akeli Hai

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Angrezi Medium

    ★★★

  • Thappad

    ★★★½

  • Love Aaj Kal

    ★★★

  • Shikara

    ★★★

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Gully Boy

    ★★★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Into the Jungle

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Last Year When the Train Passed By

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★½

  • Believer

    ★★★

  • The Dead and the Others

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★★

  • The Daughters of Fire

    ★★

  • October

    ★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Godless

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Beyond Skyline

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★★