Akshay has logged 21 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kingyo

Kingyo

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shikara

Shikara

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Aaj Kal

Love Aaj Kal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Standing Next

The Man Standing Next

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Salaam Bombay!

Salaam Bombay!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Angrezi Medium

Angrezi Medium

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Believer

Believer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Toyland

Toyland

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry