Sascha has logged 53 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hamlet Goes Business

Hamlet Goes Business

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night of Violence

Night of Violence

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Bus

The Big Bus

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Die 1000 Glotzböbbel vom Dr. Mabuse

Die 1000 Glotzböbbel vom Dr. Mabuse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Countess Dracula

Countess Dracula

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hour of 13

The Hour of 13

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bates Motel

Bates Motel

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Polar

Polar

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wilde

Wilde

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Interplanetary Revolution

Interplanetary Revolution

1924
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cosmic Journey

Cosmic Journey

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Psycho Legacy

The Psycho Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Face of Fu Manchu

The Face of Fu Manchu

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vengeance of Fu Manchu

The Vengeance of Fu Manchu

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ewa Wants to Sleep

Ewa Wants to Sleep

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blood Beast Terror

The Blood Beast Terror

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Queen: From Rags to Rhapsody

Queen: From Rags to Rhapsody

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psycho IV – The Beginning

Psycho IV – The Beginning

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
What a Carve Up!

What a Carve Up!

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Tony

Little Tony

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drifting Clouds

Drifting Clouds

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil from Seventh Grade

The Devil from Seventh Grade

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shut Up and Play the Piano

Shut Up and Play the Piano

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Jester's Tale

The Jester's Tale

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
LSD: Insight or Insanity?

LSD: Insight or Insanity?

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Who Killed Teddy Bear?

Who Killed Teddy Bear?

1965
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gang vs. Gang

Gang vs. Gang

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Calamari Union

Calamari Union

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Taste of Excitement

Taste of Excitement

1970
×
★★★½
Edit this entry  
04
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Leningrad Cowboys Meet Moses

Leningrad Cowboys Meet Moses

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Comradeship

Comradeship

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crime and Punishment

Crime and Punishment

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry