Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: Summer Belongs to You!

Phineas and Ferb: Summer Belongs to You!

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Entre Nous

Entre Nous

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Strange Colours

Strange Colours

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Strange Colours

Strange Colours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Empire of Corpses

The Empire of Corpses

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Slash/Back

Slash/Back

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Urotsukidōji: Legend of the Overfiend

Urotsukidōji: Legend of the Overfiend

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Dagon

Dagon

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Byzantium

Byzantium

2012
×
Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

1980
×
Edit this entry  
14
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★★½
Edit this entry  
12
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
Edit this entry  
11
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mermaids, or Aiden in Wonderland

The Mermaids, or Aiden in Wonderland

2018
×
Edit this entry  
09
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Watch the Shadows Dance

Watch the Shadows Dance

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Alison's Birthday

Alison's Birthday

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★★
Edit this entry  
08
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
Edit this entry  
06
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Moloch

Moloch

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Edit this entry  
04
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
River of No Return

River of No Return

×
Edit this entry  
02
Silent House

Silent House

2011
×
★½
Edit this entry  
02
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Edit this entry  
31
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Samson and Delilah

Samson and Delilah

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Two Friends

Two Friends

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Celia

Celia

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry