RSS feed for savanah🏳️‍🌈

savanah🏳️‍🌈 has logged 57 entries for films released in the 1990s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Comet in Moominland

Comet in Moominland

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Buttcrack

Buttcrack

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Bride Of Killer Nerd

Bride Of Killer Nerd

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
Read the review Edit this entry  
15
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killer Nerd

Killer Nerd

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
17
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hope Floats

Hope Floats

1998
×
Read the review Edit this entry  
11
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry