savanah has logged 39 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lou

Lou

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bugs Bunny/Road Runner Movie

The Bugs Bunny/Road Runner Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fun Size Horror: Volume One

Fun Size Horror: Volume One

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hope Floats

Hope Floats

1998
×
Read the review Edit this entry  
14
Precious Puppies

Precious Puppies

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shutter

Shutter

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Final Portrait

Final Portrait

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
The Woods

The Woods

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry