RSS feed for savanah🏳️‍🌈

savanah🏳️‍🌈 has logged 48 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Krystal

Krystal

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Zombie Island Massacre

Zombie Island Massacre

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The World's Greatest Head Massage: An ASMR Journey

The World's Greatest Head Massage: An ASMR Journey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

1977
×
Read the review Edit this entry  
15
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Weetzie Bat

Weetzie Bat

×
Read the review Edit this entry  
13
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Tag

Tag

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krystal

Krystal

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Submarine

Submarine

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry