RSS feed for savanah

savanah has logged 251 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monkey Kingdom

Monkey Kingdom

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sharpay's Fabulous Adventure

Sharpay's Fabulous Adventure

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry