RSS feed for savanah🏳️‍🌈

savanah🏳️‍🌈 has logged 19 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
03
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry