RSS feed for savanah

savanah has logged 144 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Is King

Black Is King

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Scare Package

Scare Package

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Last and First Men

Last and First Men

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Potatoes! The Best Of The Wiggles

Hot Potatoes! The Best Of The Wiggles

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry