RSS feed for savanah🏳️‍🌈

savanah🏳️‍🌈 has logged 318 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Comet in Moominland

Comet in Moominland

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Dancing Ninja

Dancing Ninja

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oh, Hello: On Broadway

Oh, Hello: On Broadway

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Videoman

Videoman

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry