RSS feed for savanah🏳️‍🌈

savanah🏳️‍🌈 has logged 117 entries for family films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moomins and the Comet Chase

Moomins and the Comet Chase

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

1977
×
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dog City: The Movie

Dog City: The Movie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yogi Bear

Yogi Bear

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Race to Witch Mountain

Race to Witch Mountain

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Camp Fred

Camp Fred

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Fred 2: Night of the Living Fred

Fred 2: Night of the Living Fred

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Frenemies

Frenemies

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Barbie Presents: Thumbelina

Barbie Presents: Thumbelina

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lou

Lou

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bugs Bunny Road Runner Movie

The Bugs Bunny Road Runner Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Precious Puppies

Precious Puppies

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry